14. Kapitola- Zachraň se kdo můžeš

8. července 2013 v 20:14 | Sprotte |  Poviedka - druhá časť
Tak jsem tady s další kapitolou. Je mé tvorby. Omluvte zase prosím to zdržení, však to znáte... Venku je krásně, nikomu se nechce nic dělat a radši, než abychom seděli u počítače, jdeme ven :D :) Ale dost už okecávání! :D Tady je ta kapitola. Jinak děkuji za komentáře, jste nejlepší!


"Takže se rozmístíme po kruhu," vysvětloval Halt. "Budeme je postupně ostřelovat. Nezapomeňte, miřte na oči! Čím víc draků oslepíme, tím větší šanci bude mít Aresta na útěk."
Gilan byl nervózní. Byl ochoten udělat všechno pro to, aby se Aresta dostala nahoru. Nemohl se dívat na to, jak tam leží před mohutným drakem a sotva se dokáže ubránit.
Zřejmě byla oslabená používáním magie, domyslel si Gilan.
"Takže na místa," zavelel Halt.
Gilan už se natahoval po luku, když v tom ho Horác chytil za loket. "Počkej," zašeptal. "Někdo tam je!"
"Ano," přisvědčil Gilan, "hromada draků…"
"Ne," stál na svém Horác. "Je tam žena, podívej."
Oči všech hraničářů se zaměřily na místo, na které rytíř ukazoval. Z jedné z jeskyně se vynořila vysoká plavovláska. Dlouhými kroky se blížila k omráčené Arestě. Skrčila se nad ní a poslouchala, zda dýchá. Wesolyne, domysleli si hraničáři.
"Má paní," vykřikla žena na dračici. "Je velmi mocná, nech ji na živu, mohla by se nám hodit."
Vůdčí dračice otevřela tlamu a mohutně zařvala. Země kolem se otřásla. I Wesolyne vypadala překvapeně.
Pak se v hlavách hraničářů a rytíře ozval ženský hlas. To promlouvala dračice. "JI nechám na živu…"
Wesolyne popadla omráčenou čarodějku a za rameno a odvlekla ji do jeskyně.
"To jakým způsobem ta dračice promluvila…" mumlal si pro sebe Will. "Jako by věděla, že tam Aresta není sama. A sakra, musíme zmizet!"
"Ale Aresta…" namítl Gilan.
"Arestu nechá na živu," pochopil Horác. "Ale nás ne!"
"Jdeme," rozhodl Halt. Všichni čtyři se přikrčili a plížili se mezi kameny pryč. Sotva se dostali deset stop od okraje, rozběhli se. Ve stejný moment uslyšeli zběsilý řev minimálně dvaceti draků. Zatřepotala křídla a z hnízda se vznesla menší dračí armáda. Letěli směrem na hraničáře a plivali oheň.

"Střílejte!" poručil Halt. Sám si z ramene strhnul luk od Aresty, do tětivy vložil šíp a vystřelil. Největšího draka trefil do oka. Drak se snesl na zem a sténal. Halt vystřelil podruhé a oslepil druhého draka. Will ze tří výstřelů jednou minul, ale i přesto se zásluhou hraničářů váleli na zemi čtyři draci a ostatní vypadali zmateně.
"Utíkejte," pobídl je Halt. Draci už je nepronásledovali. Nikdy si na okřídlené nestvůry nikdo nedovolil, ale ti čtyři… A navíc měli zbraně, kterými je dokázali zranit…
Skupinka se dostala až ke koním, vyskočili do sedel a Gilan chytil i Meteorovi otěže. Hřebci se bez své majitelky odcházet nechtělo. Stál na místě, nervózně kopal kopyty do země a přešlapoval. Gilan ho chytil za čumák a přiložil na koňský nos vlastní obličej. Hladil Meteora a šeptal mu. "Neboj se, kamaráde. My ji dostaneme zpátky. Všechno bude dobrý, Ares se nic nestane. Jen teď musíš být hodný a musíš jít s námi. My to zvládneme, slibuji…" Meteor zaržál, ale byl klidnější. Poslušně klusal za Blazem.
"Jedeme zpátky na hrad?" chtěl vědět Horác. Halt, nejstarší a nejzkušenější ze skupiny, byl automaticky považován za vůdce.
"Ano," přisvědčil hraničář. "Abych pravdu řekl, vůbec nevím, co budeme dělat. S ničím podobným jsem se v životě nesetkal, ale rozhodně nechci dělat důležitá rozhodnutí bez porady s králem."

* * *
Na hrad Araluen dorazili těsně před stmíváním. Unavené koně zavedli do stájí a spěchali ke králi. Ten seděl ve stejné místnosti, ve které předtím vedli poradu. Všichni se králi uklonili a Halt mu v rychlosti převyprávěl, co se stalo.
"To je zlé," král si promnul unavené oči. "Jediná naše šance na vítězství je teď v zajetí draků… Netušíme, jak je porazit, a nemáme na ně vůbec nic."
V tom si Will vzpomněl. "Něco máme." Zalovil ve vaku, který nesl s sebou a vytáhl dračí vejce. "Aresta ho zkoumala. Zkoušela na něm pár kouzel, třeba to něco znamená… Ares říkala, že pro draky jsou všechna vejce důležitá. Třeba je to řešení problému. Vyměníme vejce za Arestu."
"Myslíš, že to vyjde?" zapochyboval král.
"Když máme jedno vejce, tak možná ne, ale kdybychom jich měli víc…"
"Chápu, kam tím míříš…" chytil se Halt. "Pokud by se draci dali nějakým způsobem vylákat a my se zmocnili jediné věci, na které jim záleží…"
"Ale jak to chcete udělat?" vyprskl Gilan. Pocit viny a žal ho zevnitř užírali. Teprve teď si pořádně uvědomil, o co přišel. Aresta mohla umřít a on ji nechal mezi draky… Opustil ji.
Ozvalo se zaklepání na dveře a vešel králův komorník. "Omlouvám se, Vaše veličenstvo, ale je tu nějaká dívka. Dožaduje se audience a tvrdí, že vám může pomoci."
Král a Halt si vyměnili souhlasné pohledy. "Zaveďte ji dál," nařídil král.
"Jak si přejete, Výsosti."
O chvíli později vešla do místnosti osoba v plášti. Sundala si kapuci a na ramena jí spadly dlouhé tmavé kudrny. Dívka měla pohlednou tvář, hnědé oči a krásný úsměv. Hraničáři se nemohli zbavit dojmu, že jim někoho připomíná…
"Vaše veličenstvo, přijela jsem až ze vzdálené Alexandrie. Jsem tu, abych vám pomohla. Mé jméno je Avalon."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Lepší dvojice je Gilan a

Aresta
Jenny

Komentáře

1 Iviis Iviis | 9. července 2013 v 16:22 | Reagovat

Avalon? Kdopak  to bude? V každém případě se těším na poračování! ;)

2 Anabeth Anabeth | 10. července 2013 v 22:55 | Reagovat

Zdravím ;) vaše povídka je vážně luxusní, moc se těším na další díl a už teď se ho nemůžu dočkat :)

3 Boowa Boowa | 10. července 2013 v 23:46 | Reagovat

Nie je nahodou Avalon jedna z tych postav, ktore mohli vymysliet citatelia :D ? Som zvedava co bude dalej, ako vzdy ;), super kapca a tesiiiiim sa na pokracovanie :)
P.s.: uzite si praaazdniny ;) :D

4 Kiara Kiara | 13. července 2013 v 17:29 | Reagovat

Avalon jo? :O no teda =D jsem zvědava =D třeba  to bude dvojnice aresty =D

5 Boowa Boowa | 28. července 2013 v 22:34 | Reagovat

Babyyyyyyy dajte už novú kapču
P.S. robim psie oči ale asi to nevidíte, tak to pre istotu napíšem :-D

6 Katarina Katarina | 29. července 2013 v 19:38 | Reagovat

zajímavý :-D avalon mi nekoho připomína :-D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama