25. Kapitola

28. července 2012 v 18:40 | Sprotte |  Povídka
Tak mám pro vás další kapitolu. Tentokrát je mé tvorby, tak snad se bude líbit :) Will se tu trochu rozkecá a prozradí to, co by neměl. Tak tedy přeji příjemné čtení, čtěte, PIŠTE KOMENTÁŘE :DDD A tato kapitola je věnovaná Ænag a Anwen

Gilan vycházel z jídelny v doprovodu Horáce a dvou hraničářů. Měli nacpaná břicha a chtěli se co nejdřív rozvalit na posteli a na chvilku si zdřímnout. Panovalo napjaté ticho a všichni byli myšlenkami u Aresty.
"Mám o Arestu strach," promluvil Halt a přerušil tak proud Gilanových myšlenek. "Opravdu o ní mám strach. To, co předvedla, bylo zvláštní…"
"Zvláštní je slabé slovo," namítl Horác. Znal se s Arestou už dlouhou dobu, ale takhle rozčilenou ji ještě nezažil. "Nezajdeme za ní?"
I když by dali přednost teplé posteli, zamířili čtyři osoby do Arestiných komnat. Gilan byl zvědaví, co se to stalo v jídelně, ale víc než to mu hlavou vrtalo, jak povýšeně se Ronnie chovala a jak okatě s ním flirtovala. Snažil se myslet na něco pozitivního, ale zaslepoval ho pocit zklamání. Na malý okamžik si myslel, že je Aresta na Ronnie ošklivá protože se bavila s Gilanem, ale teď mu bylo jasné, že se ty dvě nesnášejí a on sám v tom nehraje žádnou roli.
Přišli k mohutným dřevěným dveřím. Horác se do nich opřel a dveře se otevřely. Vešli do rozlehlé místnosti, která se slovy nedá popsat. Byla plná všeho možného, vyřezávanými křesli počínaje a ke stropu sahající knihovnou konče. Stěny byly plné obrazů v lesklých rámech a na podlaze se rozprostíral barevný koberec. Přímo uprostřed místnosti se nacházel stůl, zmenšená podoba toho v jídelně a u stolu stála Aresta. Jednou rukou se opírala o opěradlo židle a byla k novým příchozím obrácená zády. Nepromluvila, ani se neotočila, když se za nimi hlasitě zabouchly dveře.
Gilan se na Arestu díval; vůbec se nehýbala. Z ničeho nic sebou trhla a zřítila se k zemi. Všichni čtyři se k ní rozběhli.
Horác ji zvedl ze země. Oči měla zavřené a na nic nereagovala.
"Nedýchá! Ona nedýchá!" vykřikl Will, byl bledý strachy.
Gilanovi se bolestivě sevřel žaludek…
V ten moment se rozlétly dveře a na prahu stála… Gilan tomu nemohl uvěřit! Stála tam Aresta! Usmívala se od ucha k uchu a dívala se na bezvládné tělo v Horácově náruči.
"Funguje to!" vykřikla a zvláštně zablýskla. Všechny na okamžik oslepilo červené světlo, a když se konečně rozkoukali, Aresta už na prahu nestála. Místo toho stejným červeným světlem zazářilo tělo v Horácově náruči a Aresta se zhluboka nadechla.
"Co to bylo?" zeptal se Halt, kterému se ulevilo, když zjistil, že jeho vnučka není mrtvá.
"Astrální projekce," řekla Aresta prostě. Chytila se Gilana za rameno a zvedla se na nohy. Gilan by měl normálně radost, že se ho Aresta dotkla, ale věděl, že to udělala jenom proto, že byl nejblíž. "Už delší dobu to trénuju. Duše se odpoutá od těla a zhmotní se na jiném místě. Je nejlepší, že když někdo zraní vaší zhmotněnou duši, nijak vám to neublíží. Můžete bojovat a dostávat smrtelné rány, ale zůstanete na živu. Pořád musím trénovat, ale hodně se lepším. Omluvte mě prosím na chvilku, dojdu si pro vodu, po astrální projekci je mi vždycky hrozně špatně." S těmi slovy opustila místnost a zamířila do kuchyně.
"Je to horší, než jsem si myslel," pokýval smutně hlavou Will. Horác přikyvoval a Halt s Gilanem na ně nechápavě zírali. "No," dal se do vysvětlování Will, ale spíš kecal páté přes deváté a nikdo nerozuměl tomu, co říká. "Když je Aresta ve stresu, vybije si na někom svou zlobu anebo a tohle dělá častěji, používá svojí moc. Pořád a pořád. Je jí jedno, jestli ji někdo uvidí, jestli někoho zraní. Může to být nebezpečné. Vlastně vždy je to nebezpečné. A teď nemyslím, že to ublíží lidem tady v okolí, i když to taky, ublíží to hlavně jí. Může to Arestu zničit!"
"Hou, chlapče, brzdi. Začni od začátku," klidnil ho Halt.
"Víte," začal znovu Will, tentokrát však pomaleji a klidnějším hlasem. "Když čarodějka zneužívá svou moc, aby ostatním…"
"Čarodějka?" vyhrkl Gilan a hlas se mu zlomil.
Will se rychle plácl přes pusu, ale už bylo pozdě. Vyzradil Arestino tajemství.
Oba starší hraničáři na Willa nevěřícně zírali. Halt byl zaražený, ale poměrně rychle se s tou informací smířil. Gilana to však zaskočilo. Nevěděl, co si má myslet. Aresta je opravdu jiná, to věděl od začátku, ale že je čarodějka? Tak proto si všechny omotala kolem prstu a Gilana pobláznila, přemýšlel. Není zlá? Můžou jí vůbec věřit?
"Wille," promluvil na něj Horác, "Aresta ti utrhne hlavu. Dobře, Halte, Aresta zdědila svou moc po předcích. Její babička byla vědma, ale to určitě víš, a její otec je kouzelník. On sice nemá velkou moc, ale Aresta je ta nejmocnější čarodějka, jakou svět zažil. Snaží se to skrývat a svou moc nepoužívat, ale jak vidíte, nejde to. Gilane, vím, že se s Arestou nemáte rádi, ale ber jí jako normální dívku. Zkus se vžít do její situace a možná, že se nakonec spřátelíte."
Gilan i Halt přikyvovali.
"Aresta se nesmí dozvědět, že to víte," ujal se slova Will, očividně klidnější. "Držte, prosím, jazyk za zuby a hlavně před Seletinem a Erakem. Ona jim to řekne sama, až bude vhodný čas. Erakovi určitě. Pokusím se jí domluvit."
"Co takhle procházka?" ozval se veselý ženský hlas od dveří. Horác se lekl, že Aresta slyšela její rozhovor, ale uklidnil se, když pochopil, že ne. Nejistě teda přikývl a zamumlal něco na způsob, že procházka by byla skvělá.
Všichni tedy následovali Arestu do slunečného dne venku na zahradě. Gilanovi se hlavou honili protichůdné myšlenky. Měl Arestu rád a hodně, měl ji víc než jen rád, ale představa, že je čarodějka…
Zvedl zrak a podíval se do její rozesmáté tváře. Vítr jí cuchal tmavé lokny, a ty jí létali kolem obličeje. Po zahradě se prohánělo pět malých štěňat od jednoho z loveckých psů. Bylo jim sotva pár týdnů, takže se stěží udrželi na nohou. Aresta k nim přiběhla, vzala jedno do náruče, vyzvedla ho nad hlavu a začala se s ním točit. Smála se a drbala štěně za ušima. Pak se svalila do trávy. Položila si štěně na břicho a sledovala ho, jak cestuje až k jejímu obličeji a olizuje jí bradu. Byl to příjemný šimravý pocit a Aresta byla na chvilku šťastná. Zapomněla na to, co se stalo v jídelně. Užívala si čerstvý vzduch a jemný větřík. Vůni čerstvě posekané trávy. Gilan z ní nemohl spustit oči. Byla nádherná! A teď už si byl jistý: nezáleželo mu na tom, co je Aresta zač, ať si je čarodějka nebo klidně polednice, měl jí rád takovou, jaká je. Samozřejmě, že jí to nemohl říct, protože mu bylo jasné, že Aresta jeho pocity neopětuje.
Will si lehl do trávy vedle Aresty. Také si vzal jedno štěně a hlavu položil Arestě na břicho. Leželi na sobě a blbli se štěňaty jako malé děti. Brzy se k nim přidali i Horác s Haltem a nakonec neochotně i Gilan. Hladil malou fenku, celou bílou, jen s černýma ušima.
Arestě se Gilanova fenka moc líbila, a tak natáhla ruku, aby jí pohladila. Horác ji z legrace strčil a ona místo fenky pohladila Gilanovu ruku. Střetli se pohledem a oba se na sebe usmáli. Aresta měla ještě chvilku položenou ruku na té Gilanově.
Líbila se jí přítomnost vysokého hraničáře. Měla ho plnou hlavu a nedokázala myslet na nic jiného. Trochu se styděla za tu scénu, kterou předvedla v jídelně. Co si o ní Gilan pomyslí? Ale pak si v hlavě znovu přehrála vše, co se v jídelně stalo. Měla důvod se naštvat.
"Můžeme si, prosím, promluvit?" vyrušil jí z přemýšlení Will.
"Ano?" přetočila se na bok. "Povídej."
Will si odkašlal. "Ty… Ares… Jsi v pořádku? Víš, to co se stalo v jídelně a tak. Znám tě, bude tě to trápit. Máš toho určitě plnou hlavu a nemůžeš myslet na nic jiného…"
"Počkej," zarazila ho Aresta. "Ano, to v jídelně… Omlouvám se, pokud jsem vás vylekala. A neboj se Wille. Mám plnou hlavu něčeho, vlastně někoho, jiného." Tajemně se usmála.
Will na ni šibalsky mrknul a Gilan měl pocit, že mu srdce spadlo až do kalhot. Tak Aresta si nakonec vybrala někoho z těch věčných obdivovatelů. Nebo dokonce nějakého Gladiátora. Cítil se zoufale, už neměl šanci…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti naše povídka?

Ano
Ne

Komentáře

1 Kiara Kiara | 28. července 2012 v 20:19 | Reagovat

wow krasný zvěr ;-) doufejme že své city ke Gilovi peřstane skrývat :-D byka by to skvělá dvojka
těším se na další kapitolu doufm že bude trochu rychlejí než tahle :-D

2 onlinethevampirediaries onlinethevampirediaries | 28. července 2012 v 20:40 | Reagovat

krasne zakonceni a taky kapitola :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

3 Casion Casion | 28. července 2012 v 21:40 | Reagovat

[1]: rýchlosť pridávania kapitol záleží hlavne na počte komentárov pri kapitole :-)

4 Jajka Jajka | 28. července 2012 v 21:59 | Reagovat

Tak to přidám taky jeden :-)
Byla to super kapitola  a s tou povídkou jste měli výbornej nápad :-D  :-D  :-D

5 fukalova20 fukalova20 | 28. července 2012 v 22:14 | Reagovat

super kapča.tak by mě zajímalo kdo je ten tajemný v Arestině hlavě.snad to bude Gil ale kdo ví?když se u toho tak tajemně usmála :-D+8-).

6 bara139 bara139 | E-mail | Web | 28. července 2012 v 22:30 | Reagovat

Dobra kapitola jako všechny ostatní. :-)  :-)  :-)  :-) :-)  :-)  :-)  :-)

7 Miriam Miriam | 29. července 2012 v 21:45 | Reagovat

skvelá kapitola :D uz sa neviem dočkať dalsej :D úžasná poviedka mimochodom :-)

8 Radusch - ♥Your Aff♥ Radusch - ♥Your Aff♥ | Web | 1. srpna 2012 v 11:09 | Reagovat

opět výborná kapitolka, snad se dají Gilan a Aresta brzy dohromady, hodí se k sobě ;-)  :D

9 jajuusqa jajuusqa | 2. srpna 2012 v 13:40 | Reagovat

:-) Snad se dají dohromady .. :-D

10 Susan Susan | Web | 6. května 2013 v 13:09 | Reagovat

Bože jak jsou ti chlapi hloupí... :-D holka řekne, že má v hlavě někoho jiného a oni hned, že nemají šanci a přitom ta holka myslela je :-D ale to by pak nebyla žádná pořádná zápletka co? :-D a nebo Aresta vážně myslela někoho jiného a já pak budu čumět jak puk :-D
Jo, scéna se štěňaty...pakliže je někdo na vážkách, jeli ten druhý dobrý nebo zlý, dejte mu do ruky štěně a roztomile si s ním hrajte. Ono pak to rozhodování bude jednodušší :-D :-D dokonalá kapitola :-D

11 Eámanë Eámanë | Web | 4. června 2013 v 13:50 | Reagovat

:) ... Nedokážu si představit, jak si Halt hraje se štěˇaty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama