19. Kapitola

5. června 2012 v 20:03 | Sprotte |  Povídka
Tak tu máme další a tentokrát 19 kapitolu. Odehrává se na ostrově, tak snad se vám bude líbit. Chtěli bychom jí věnovat všem čtenářům povídky. Díky moc za vaše krásné komentáře.
Jak mi dneska oznámila Writergirl, nominovala tento blog do soutěže o blog roku. Slíbila jsem, že ji neukamenuju, takže pokud by měl někdo známé v Indii a dokázal mi zařídit ušlapání slony pro jednu osobu, dejte prosím vědět :DD
No, tady už je povídka. Je to má tvorba, tak snad se bude líbit :)

Skupinka cizinců projíždějící ostrovem Chavannes vyvolávala u místních zvědavost. Otáčeli se za cizinci, vyptávali se na jejich původ a muži obdivovali krásnou Arestu. Sice nebyla cizinka, ale místní dívky se jí krásou zdaleka nemohli rovnat, a proto se značná část pozornosti věnovala i ji.
Gilan po očku sledoval Arestu. Každý den se převlékla do něčeho jiného a Gilan žasl, kde to oblečení pořád bere. Tentokrát měla na sobě krátké kraťasy, které odhalovaly skoro celé opálené svalnaté nohy, bílou košili s černým korzetem a vysoké boty sahající nad kolena. Celý vzhled doplňovala obvyklá zelená pláštěnka. V Araluenu bylo takovéto oblečení nevhodné, ale v Chavannes si z toho nikdo nedělal těžkou hlavu.
Počasí bylo toho dne slunečné a teplota se vyšplhala opravdu vysoko. Bylo už poledne a celá výprava už měla hlad a bylo jim horko.
"Tady zastavíme," rozhodla Aresta. Projeli právě malou vesničkou a Aresta se zastavila u rybníku.
Seskočila z Meteora, odhodila pláštěnku a ještě oblečená skočila po hlavě do rybníku. Potopila se, a pak vyplavala na hladinu. Smála se, voda byla sotva teplá a v tomhle počasí příjemně chladila. Will následoval Arestu a taky oblečený skočil do vody. Strhla se mezi nimi malá vodní bitva, kdy soutěžili, kdo koho víc pocáká. Během chvilky se do bitvy připojil i Seletin, Horác a Erak. Úplně promočení pak vylezli na břeh, kde stáli dva hraničáři s Alyss a Kasandrou. Aresta seděla Horácovi na krku, držela se jeho hlavy a on jí držela za stehna, aby náhodou nespadla.
Gilan pocítil žárlivé bodnutí u srdce. Kdyby byl teď na Horácově místě a pošťuchoval se takhle s Arestou…
Will, který vylezl z vody jako první, je taky sledoval a musel využít příležitosti. Rozběhl se a narazil do Horáce. Ten ztratil rovnováhu a společně s Arestou se zřítili do vody, až to ošklivě žbluňklo. Aresta se ihned vynořila, vyběhla na břeh, popadla Willa a začala ho lechtat, ten se během chvilky změnil na slintající udýchanou trosku. Všichni se museli smát a mohutný Erak poplácal Arestu obdivně po zádech.
Aresta se ušklíbla a začala ze sebe stahovat mokré oblečení. Gilan na ní nevěřícně zíral, že se vůbec nestyděla. Aresta si všimla jeho pohledu.
"Nechcete se třeba otočit?" zeptala se a její otázka směřovala na všechny. Trošku rozpačitě se otočili, jen Aresta, Will a Horác zůstali a převlékli se. Gilan se pořád snažil nenápadně otočit, jestli něco nezhlédne, ale Halt si ho všiml a ušklíbl. Gilan jen pokrčil rameny a opětoval Haltovi úšklebek.
Osvěžení a po vynikajícím obědě se znovu vydali na cestu. Projížděli jedním tmavým lesem, kam vůbec nedoléhali sluneční paprsky, byli tedy ve tmě. Halt zapálil louče a podal je každému druhému.
Gilan si ve světlu louče všiml Arestina starostlivého výrazu, zřejmě tohle místo neměla ráda.
"Děje se něco?" zeptal se jí. Chtěl vědět, co ji trápí.
"Je to tu nebezpečný," vysvětlila Aresta. Gilan čekal, jestli neprozradí něco víc, ale ona byla ponořená do svých myšlenek.
Projížděli jednou obzvlášť tmavou stezkou, když tu se zpoza stromu vyřítili čtyři muži odění do černých plášťů, každý držel v ruce kuši připravenou k výstřelu a zamířili na skupinku. Každý jednou vystřelil a pak zmizeli tak rychle jako pára nad hrncem. Prostě vystřelili a byli pryč.
Dva šípy se neškodně zapíchli do stromů, jeden Aresta odrazila, ale čtvrtý šíp se zabodl Alyss do ramene. Alyss zděšeně vykřikla a spadla z koně. Will seskočil ze sedla a uháněl ke své dívce. Chtěl jí za každou cenu pomoct.
"Nedotýkej se šípu!" zakřičela Aresta a Will se zarazil. "Jsou otrávené," vysvětlila. Seskočila Meteorovi z hřbetu a sehnula se k Alyss, která se v bolestech svíjela na zemi.
Aresta přemýšlela, musí něco udělat! Omotala si tedy ruku pláštěnkou, zlomila hrot šípu, který Alyss čouhal z ramene a šíp vytáhla. Alyss řvala bolestí, když Aresta šíp vytahovala, a držela Willa za ruku tak pevně, až mu málem zlomila zápěstí. Šíp byl venku.
Všichni se na Arestu dívali a ona se nemohla soustředit. Popadla tedy Horáce za ruku a řekla mu něco, co bylo myšleno jako rozkaz: "Odveď ostatní, tohle nesmějí vidět!"
Horác se podíval na Halta a ten přikývl. Všichni otočili své koně a pokračovali rychlým tempem pryč. Gilan jel jako poslední, a když otočil hlavu uviděl Arestu, jak přiložila ruku na Alyssino rameno a obojí pak začalo zářit modrou barvou.
"Budeš v pořádku," skláněla se Aresta nad vyděšenou Alyss, která již měla rameno uzdravené Arestinou mocí.
"Co jsi zač?" zeptala se Alyss, která pořád nemohla uvěřit tomu, co se stalo.
"Těžko říct," odpověděla Aresta vyhýbavým hlasem. Pak se podívala na Alyss. Možná, že když jí teď řekne pravdu, sblíží je to… "Jsem čarodějka," řekla rozhodně.
Alyss přikývla. Aresta jí připadala zvláštní už od začátku a teď už věděla proč.
"Věřím ti," řekla Alyss a to Arestě vyrazilo dech. Will se na Alyss tázavě podíval. "Věříš Arestě, že je čarodějka, nebo postě tvrdíš, že jí můžeme věřit?" zeptal se zmateně.
"Tvrdím obojí," řekla Alyss.
"Alyss," otočila se na vysokou plavovlásku Aresta. "Slib mi, že to nikomu neřekneš. Nikomu z výpravy a ani nikomu jinému. Už od dětství jsem byla jiná a lidé ve vesnici se mě báli, protože jsem uměla kouzlit. Prosím, slib, že to nikomu neprozradíš. Nechci být zase Ta divná."
Alyss přikývla, ta dívka jí právě zachránila život, aspoň tohle jí dluží! Pomyslela si a pak to řekla nahlas.
Všichni tři nasedli na koně a zanedlouho dostihli zbytek výpravy. Ostatní nevěřícně zírali na Alyss, která již byla úplně v pořádku.
Horác se podíval na Arestu a ta jen přikývla.
Halt je oba pozoroval a v hlavě si poznamenal, že si v nejbližší době bude muset promluvit se svými bývalými učni o Alyssině podivném vyléčení a hlavně o Arestě.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jajka Jajka | 6. června 2012 v 7:02 | Reagovat

Moc krásná kapitolka. takže Alyss už jí věří zajímalo mě kdy se to stane. :-D  :-D  :-D

2 Writergirl Writergirl | Web | 6. června 2012 v 13:08 | Reagovat

Heeej :DD jste zlé :P
V tom případě se musim setkat s Orlandem Bloomem aby mi řekl jak to ten Legolas dělá ;) :D slony :D

3 ERISTEA ERISTEA | Web | 6. června 2012 v 17:45 | Reagovat

krása :-) honem další :-D

4 fukalova10 fukalova10 | 6. června 2012 v 21:30 | Reagovat

oooo fajná kapitola.takže si to sečtěme už převědčila nevěřícího Halta a teď i Aliss.super kdo bude další pán na holení??? :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D     jo a writergirl dobrý nápad s těmi slony a s tím Orlandem :-D  :-D  :-D  :-D hýkám smíchy(íáááá íááá haha iáá) :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

5 Hay Lin Hay Lin | Web | 9. června 2012 v 8:34 | Reagovat

Úžasná kapitola... chvíĺu mi trvalo, kým som si ju prečítala, pretože mám pokazený comp ale našťastie mobil istí :-D Skvelá kapitolka a už sa teším na ďalšiu, som zvedavá, ako dopadne ten ich rozhovor a ako sa to ďalej vyvinie s Gilanom a Arestou :-)  :-)  :-)

6 argo argo | 9. června 2012 v 14:47 | Reagovat

skvělá kapitola.....jsem ráda, že Alyss Arestě uvěřila :-) honem další..... :-D

7 Radusch Radusch | Web | 20. června 2012 v 12:15 | Reagovat

ta bitka ve vodě byla skvělá :DDDD opět skvělá kapča ;-)

8 Bella Bella | Web | 24. června 2012 v 13:44 | Reagovat

:-D:-Dto koupání v rybníce bylo super! A jsem ráda, že se Allys uzdravila:-). Aresta je fakt borka!:D

9 Susan Susan | Web | 6. května 2013 v 11:26 | Reagovat

koupání muselo všechny dost uvolnit a alespoň na chvilku zapomněli na cíl své cesty. A Alyssino zachránění...Aresta je snad ještě mocnější než jsem si myslela. A kdo by jí po záchraně života nedůvěřoval co? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama