15. Kapitola

27. května 2012 v 8:43 | Sprotte |  Povídka
Tak tu máme další kapitolu :-) Páni, je už 15! Mě samotnou to překvapuje :-) Tak doufám, že se vám kapitola, tentokrát mé tvorby, bude líbit. Můžete si všimnout i dalších animací u článku.
Tuto kapitolu bychom chtěli věnovat naší nové čtenářce Lily Dark. A všem děkuji za kráné komentáře :-)


Vítr narážel do plachty a popoháněl loď k západu. Slunce už doputovalo na konec své cesty přes oblohu a nyní se tato do ruda zbarvená koule nacházela před lodí. Na přídi lodi stáli Aresta s Erakem.
"Je to nádhera," rozplývala se Aresta nad zapadajícím sluncem. Chvíli si ho ještě prohlížela, a pak se otočila ke skandijskému oberjarlovi. "Udržuje pořád stejný kurz. Já si jdu lehnou, už jsem unavená."
Aresta mířila ke kajutě, kterou sdílela společně s Willem (i přes hlasité protesty Alyss, která nakonec dostala kajutu s Kasandrou). Cestou minula Halta, který stál u boku lodi, tvář nebezpečně připomínající okurku.
Konečně dorazila do své kajuty. Byla úplně prázdná, protože Will ještě posedával na zádi a povídal si s Horácem a Gilanem.
Gilan. Už zase na něj myslí! Potřásla hlavou, jako by chtěla všechny myšlenky vyhnat. Nepomohlo to.
Sundala si teda nejsvrchnější oblečení, plácla sebou do postele a za chvíli usnula.


Mezitím na zádi lodi se Horác s Gilanem trénovali v šermu. Will seděl kousek vedle nich a obdivoval jejich umění. Na chvilku zalitoval, že se přece jenom nestal rytířem, ale ihned ty myšlenky zahnal, když si vzpomněl, jaký je to úžasný pocit být hraničářem.
"Slyšeli jste to?" vyskočil Will na nohy. Měl dojem, že zaslechl dusot koňských kopyt a měl pravdu. Cukovi, Abelardovi, Kirkovi, Meteorovi a Blazeovi se nějakým záhadným způsobem povedlo dostat ven z boxů a teď zběsile poklusávali po palubě.
Will, naplněný strachem o svého milovaného koně, se vydal k Cukovi, aby ho uklidnil.
"Loď na pravoboku!" ozvalo se volání jednoho ze Skandijců. Měl drsný a velmi silný hlas, byl zvyklý překřikovat bouře.
Všichni otočili své pohledy na pravobok. Neznámá loď se blížila nebezpečnou rychlostí a ti bystřejší postřehli dva tucty mužů a lesknoucí se čepele mečů.
Po pár minutách byla loď opravdu blízko a všichni jasně rozeznali muže na palubě. Byli to piráti vyzbrojení šavlemi, meči a kušemi, které mířili na Vlčí loď.
Will i Gilan instinktivně sáhli po luku. Šípy založené v tětivě již mířili na muže s kušemi.
Erak vydal rozkaz a všichni Skandijci se chopili svých těžkých bojových seker. Horác a Seletin stáli po boku Skandijců a Halt, pořád ještě nezdravě zelený v obličeji, se dokolébal ke svým bývalým učňům a také zamířil na piráty luk.
V příštím momentu, když už byla pirátská loď nebezpečně blízko té vlčí, vyslali piráti první střely. Nebyli tak zkušení jako hraničáři, a tudíž minuli. Hraničáři také vyslali své šípy a ty zasáhli tři ze sedmi odstřelovačů.
Když piráti uviděli přesnost hraničářských střel a nehybná těla svých přátel, ztratili sebevědomí a odhodlání, přesto však nepřestali pokřikovat a mávat zbraněmi, někteří již připravovali žebříky. Loď byla pár stop od té jejich.
Halt to celé sledoval rozmazaně. Viděl muže s kuší na nepřátelské lodi, jak míří někam na palubu a pak střílí. Sledoval směr letu šipky a ztuhl. Letěla přímo na Abelarda. Halt málem zešílel, protože nemohl nic udělat, všechno se to odehrálo hrozně rychle. Šipka vyrazila proti koni, v ten moment se rozlétly dveře jedné kajuty a nadlidskou rychlostí se ven vyřítila Aresta. Uviděla šipku i Haltův vyděšený pohled a vrhla se před Abelarda. Tvrdě dopadla na palubu a v ruce svírala šipku, která původně mířila na Abelarda. Halt ne nemohl ani pohnout. Abelard není mrtvý! Aresta ho zachránila. Chytila šipku do ruky…
Aresta se rychlým výskokem dostala na nohy a upřela pohled na pirátskou loď. "DOST!!!" zakřičela z plných plic a Halt málem ohluchl, měla neuvěřitelně silný hlas.
Skandijci i piráti se na Arestu tázavě otočili. V tom se z paluby pirátu ozval hlas jejich kapitána: "Aresto?"
Aresta se ušklíbla. "To je náhodička, že zrovna ty O´Briene." Mrštně vyskočila na bok lodi a saltem se dostala na palubu k pirátům. Skandijci jí nedočkavě pozorovali. Co asi udělá? Zabije Kapitána? Usekne mu hlavu nebo prořízne hrdlo?
Aresta však neudělala nic z toho. Přistoupila ke Kapitánovi a nadšeně ho objala. Pak si plácla s několika piráty a zasmála se vtipné narážce na jejich smůlu, že chtěli přepadnou zrovna loď, na které pluje Aresta.
"V pořádku Eraku," křikla na Vlčí loď. "Všechno mám pod kontrolou." Pak se otočila na kapitána a podle Arestina i O´Brienova výrazu všichni na Vlčí lodi usoudili, že kapitánovi pěkně vytmavila. Pak se elegantním přemetem vrátila zpátky na loď.
Šipku, kterou jeden z pirátů vystřelil na Abelarda, pořád držela v ruce.
Otočila se ke všem přítomným. "Staří známí," řekla na vysvětlení a mávla rukou k pirátské lodi, která se očividně chystala odplout.
Aresta se podívala na Halta. Nevypadal už tak vylekaně jako před chvílí. Stál u svého koně, hladil ho po čenichu a šeptal mu do hřívy uklidňující slova. Dalo by se říct, že byl šťastný.
Tuto myšlenku Arestě potvrdil sám Halt, když odstoupil od Abelarda a udělal několik dlouhých kroků směrem k ní. Usmál se a (to Arestu opravdu překvapilo) objal ji! Opravdu ji objal, sice jen na krátkou chvíli, ale i to se počítá. "Děkuji," zašeptal. "Zachránila jsi Abelardovi život." Aresta se nemohla přestat usmívat. Na chvíli zapomněla na problémy, které měla s otcem, na své city ke Gilanovi a byla na malý okamžik opravdu šťastná. Získala si totiž Haltovu důvěru.
Gilan nemohl z Aresty spustit oči. Byla rozcuchaná, křik pirátů jí zřejmě probudil. Ani moc oblečení na sobě neměla, pouze krátké kraťasy, těsnou halenku a na nohou jako obvykle boty s podivně špičatým podpatkem. Obdivoval její krásné tělo i rychlost, jakou zachytila šíp.
Pořád si Arestu prohlížel, dokud se na něj nepodívala ona. To potom odvrátil pohled.
Will, který si také všiml Arestina oblečení, si narychlo sundal hraničářskou pláštěnku a podal ji kamarádce, aby se mohla zahalit. S úsměvem jí přijala.
Seletin přispěchal k Arestě. Do té doby ještě nic neřekl a teď to chtěl napravit. Mlel páté přes deváté, ale Aresta ho neposlouchala. Dívala se na Halta a usmívala se od ucha k uchu.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se ti naše povídka?

Ano
Ne

Komentáře

1 S-tepanka S-tepanka | 27. května 2012 v 10:21 | Reagovat

Konečně si Aresta získala Haltovu důvěru. Už se těším na další kapču. :-)

2 fukalova10 fukalova10 | 27. května 2012 v 11:29 | Reagovat

ooooo O_O  :-D  O_O  :-D úžasná kapitola konečně ji Halt věří.to e dobrý prej nebezpečně přiomínající okurku :-D  :-D  :-D  :-D

3 Radusch Radusch | Web | 27. května 2012 v 12:26 | Reagovat

to bylo krásné, konečně začal Halt Arestě věřit, pořád mi vrtá hlavou, co pro Halta Aresta je....to si asi budu muset ještě nějákou dobu počkat, co?! Nevadí, fakt se těším na další pokračování ;-)  :-)

4 argo argo | 27. května 2012 v 13:58 | Reagovat

Super kapitola.taky jsem ráda, že si Aresta získala Haltovu důvěru...už se moc těším na další kapitolu... :-)

5 laurdes laurdes | E-mail | Web | 27. května 2012 v 16:39 | Reagovat

Já vím, že mám! :D ale zkus takovou Hru o trůny, to je teprve klenot největší :) stačí mrknou ke mě na recenzi, třeba tě naláká..

6 Lily Dark Lily Dark | Web | 27. května 2012 v 18:15 | Reagovat

super kapitolka, taková akční :-) moc děkuju za věnování :D

7 Jajka Jajka | 28. května 2012 v 7:14 | Reagovat

Super kapitolka, tak jí Halt konečně uvěřil. :-D Doufám, že bude brzy další :D

8 Lily Dark Lily Dark | 28. května 2012 v 12:06 | Reagovat

krásné animace :-D

9 Hay Lin Hay Lin | Web | 1. června 2012 v 23:07 | Reagovat

No vyvíja sa to zaujímavo, idem rýchlo na ďalšie dve kapitoly :-) Fakt úžasná poviedka :-)

10 Bella Bella | Web | 24. června 2012 v 12:27 | Reagovat

Tak to bylo super! Docela napínavá kapitola:-). Aresta mě pořád překvapuje. Přátelí se s piráty a jak chytila tu šipku, to bylo úžasné:-). Jsem ráda, že získala Haltovu důvěru. A chudák Gilan:-D. Škoda, že ho nepřistihla, jak se na ni kouká:D.

P.S. vím, že s tím zase otravuju, ale jak děláte ty animace? Jsou super! Prosím, pěkně prosím, zasvěťte mě do svého tajemství:D

11 Susan Susan | Web | 6. května 2013 v 10:26 | Reagovat

Ta holka má známí snad všude :D Jsem ráda, že si vysloužila Haltovu důvěru - když už jsou nějak příbuzní 8-) teda, vypadá to tak :-D
Parádní kapitola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama