13. Kapitola

23. května 2012 v 15:28 | Sprotte |  Povídka
Mám tu pre vás trinástu kapitolu, ktorú napísala Sprotte a ja osobne ju považujem za veľmi dobrú :-) Dúfam, že vás bude baviť tak ako aj mňa, pretože sa v nej odohrávajú skvelé situácie... Nejdem ale nič prezrádzať, veď si to prečítajte sami :D Tak mne už len zostáva popriať vám príjemné čítanie a síce sa budem opakovať, ale chcem sa poďakovať za všetky vaše komentáre =D


Když se Gilan vrátil do tábora, seděli členové výpravy v kroužku na zemi. Všichni se šťastně usmívali a povídali si, jen Aresta seděla vedle Seletina a tvářila se neurčitě. Gilanovi se nechtělo přisedat k nim a rušit tak veselou atmosféru. Už se otočil, že půjde k Blazovi, když uslyšel Willův hlas. "Gile, pojď k nám!" Moc se mu nechtělo, ale věděl, že by ostatní pojali podezření, a tak se posadil vedle Kasandry.
"Ares, nechceš nám něco zazpívat, teď by se to docela hodilo," usmál se Horác na svou kamarádku, ta však byla zabraná do svých myšlenek, takže ho neslyšela. "Ares?" Zeptal se Horác starostlivě Aresty, ale i ona i tohle přeslechla.
Horác vrhl zděšený pohled na Willa. Oba měli v očích strach. "Aresto!," zakřičel Will na Arestu a ta se tak lekla, že přepadla na záda. Ztěžka se vyhrabala na nohy a podívala se na Willa. "Říkal jsi něco?"
"Ares, jsi v pořádku?" staral se Horác.
Aresta jen přikývla. "Jo. Jen jsem vás neposlouchala. Mám v hlavě pár veršů a snažím se je dát dohromady do písničky," zalhala rychle. "Myslím, že už bychom měli vyrazit na cestu"
Bylo sice brzy a měli ještě spoustu času, ale nikdo pro jistotu nic nenamítal.
"A o čem je ta písnička?" zeptal se zvědavě Will, když utahoval Cukovi sedlo.
Aresta se pohledem setkala s Gilanovým. "O odpouštění…"
Will se usmál, "Někdy nám ji zazpíváš viď."
"Některým z vás určitě," potvrdila Aresta a pořád se dívala na Gilana.
Ten se zamračil. "Ne všichni si zaslouží, aby jim bylo odpuštěno," zacitoval Gilan. Will i ostatní přitakávali. Nikdo si zřejmě nevšiml pohledů mezi Gilem a Arestou.

Jeli dlouhou dobu, zastavovali jen na malé přestávky, aby si koně odpočinuli. Když se začalo stmívat, rozhodl Halt založit ohniště a přenocovat v dobře ukrytém místě v lese.
"Myslím," ozvala se Aresta, "že bychom si dnes mohli dát něco teplého a posilňujícího. Ze sušeného masa už je mi špatně," ušklíbla se.
"Zkusím něco ulovit," nabídl se Halt, což Arestu překvapilo. Nemyslela si, že je Halt takhle obětavý. Seletin nabídl Haltovi, že se přidá, a tak Halt popadl luk a toulec šípů a společně s aridem se ztratili ve tmě.
Horác a Gilan seděli vedle sebe a brousili si meče.
"Vždycky jsem se chtěla naučit šermovat," prohodila Aresta a podívala se na Horáce, který to pochopil jako výzvu. "My s Gilem z tebe udělám nejlepší šermířku na světě," usmál se. Představa, že bude učit vševědoucí Arestu něco, v čem Horác vyniká, se mu zamlouvala. Gilan už tak nadšený nebyl.
"Ze začátku nám postačí větve," rozhodl Horác a Aresta se musela smát tomu, jak pyšně se tvářil. Nahlas však nic neřekla a vzala si od Horáce větev. Uchopila ji do pravé ruky.
"Nevím, jestli je to dobrý nápad. Šerm je náročný a ne každý umí ovládat meč. To bys musela mít talent," řekl Gilan na Arestinu adresu. Promluvil k ní poprvé od toho incidentu v lese. Jeho vždy přátelský hlas zněl chladně.
"A jak můžeš vědět, že talent nemám?" odpověděla Aresta stejně uštěpačným tónem. Horác zavrtěl hlavou. "Vy se prostě nemáte rádi…"
"Nemohla bych nejdřív zkusit cvičný souboj s Gilanem?" zeptala se Aresta a snažila se, aby to vyznělo ledabyle. Horác s úsměvem přikývl a předal větev Gilanovi.
Ten se postavil proti Arestě a vrhl na ni pohrdavý pohled. Aresta je jen ušklíbla, měla svůj plán. Země, řekla v duchu. Pomoz mi. Gilanovi se zdálo, že v zelených očích zahlédl záblesk zlaté barvy, ale radši byl zticha.
Vyrazil proti Arestě bočním výpadem a větev sama vedla Arestinu ruku. Odrážela jednu ránu za druhou a pak začala sama útočit. Všichni se divili nad Arestiným výkonem, přece jenom měla talent, akorát ne na šerm… těžko jim mohla říct, že celou práci místo ní odvedla větev.
Gilan toho měl po pár minutách dost, a tak se posadil vedle Willa a Alyss k ohni. Nechtěl s Arestou bojovat, nechtěl s ní mluvit a nechtěl ji ani vidět.
Aresta se ušklíbla. "Díky, že jsi mě šetřil," řekla popravdě Gilanovi a poté se posadila Willovi na klín. Alyss při tom činu ztuhla krev v žilách, Aresta si jí však nevšímala. Objala Willa jednou rukou kolem krku a pak oba dva vykřikli, když se Arestě z legrace posadil na klín Horác. Všichni tři se svalili na jednu velkou hromadu.
Will se vyhrabal na nohy a smál se, sotva popadal dech. Objal Arestu i Horáce. "Tohle se mi na našem přátelství líbí. Nehádáme se, respektujeme se, bavíme se a taky si odpouštíme. Mimochodem Horáci, asi by ses měl omluvit, myslím, že jsi mi rozdrtil stehna."
Aresta nad jeho slovy přemýšlela. Tedy aspoň nad tou částí s přátelstvím, ne se stehny. Ihned ji napadli verše na toto téma, a tak popadla Willovu mandolu a začala zpívat. Zpívala ve svém rodném jazyce o přátelství a zmínila každého člena výpravy ve své písni. Nikdo ji sice nerozuměl, ale všichni pochopili, co chtěla písni říct. Když zpívala poslední sloku o Gilanovi, vylíčila jeho přednosti jako hraničáře i jako rytíře. Všichni nadšeně tleskali a ona nakonec zazpívala tichým hlasem dvě slova: Vergewe my.
Gilan jako jediný najisto věděl, co znamenají: Odpust mi.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se ti naše povídka?

Ano
Ne

Komentáře

1 argo argo | 23. května 2012 v 18:03 | Reagovat

Kapitola jako vždy úžasná...:-) Doufám,že Gilan Arestě odpustí... ;-)

2 fukalova10 fukalova10 | 23. května 2012 v 22:07 | Reagovat

ooooooo  tak to je super.i ja doufám že se Gil a Aresta usmíří. :-(  :-( O_O  O_O  O_O  O_O

3 Jajka Jajka | 24. května 2012 v 7:09 | Reagovat

Suuuuuuuuuuuuper kapitolka, :-D  zajímalo by mě, jestli jí Gilan odpustí. 8-O

4 Radusch - ♥Your Aff♥ Radusch - ♥Your Aff♥ | Web | 24. května 2012 v 17:50 | Reagovat

skvělá kapitolka, ta animka je úžasná a hlavně ten konec... :-) sand Gilan Arestě odpustí, určitě ano :-)

5 Lily Dark Lily Dark | Web | 25. května 2012 v 23:06 | Reagovat

krásné, moc :-D a moc povedené :-)

6 Bella Bella | Web | 26. května 2012 v 19:50 | Reagovat

ÁÁ super:-). Vaše kapitolky mi vždycky vykouzlí na tváři úsměv:-). Moc povedené. Aresta je mazaná, jak podváděla při tom souboji:-D. A doufám, že se Gilan umoudří a odpustí jí:-). Jinak, kde berete tak úžasné animace? :-D

7 ERISTEA ERISTEA | Web | 5. června 2012 v 22:42 | Reagovat

krásné :-)

8 Susan Susan | Web | 6. května 2013 v 10:04 | Reagovat

Parádní. Gilan se zase předvedl, že s ním nikdo nebude jen tak orat. Jen aby to nepřehnal a na několikáte Arestino promiň jen neplivl. To by tedy nebylo rytířské... :-)
A Arestin podvod s větví...pobavil ale na druhou stranu...holka té své magie moc využívá :-D :-D ale paráda :-D

9 Eleonora Eleonora | 14. září 2013 v 18:24 | Reagovat

malý dotaz....její rodná řeč je afrikánština???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama